Wypoczynek w malowniczym otoczeniu – powstaje Leśny Dom Seniora

Wypoczynek w malowniczym otoczeniu – powstaje Leśny Dom Seniora

glownekonf_2084012786_xht_580_small

W Piastowie powstaje Leśny Dom Seniora. Otwarcie ośrodka zaplanowane jest na wiosnę 2017 r., ale rezerwacje już trwają. Możliwy będzie pobyt czasowy oraz stały.

– Leśny Dom Seniora może być zarówno wygodnym miejscem do życia, jak również czasowego wypoczynku lub powrotu do zdrowia – mówi Katarzyna Wiśniewska, dyrektor Leśnego Domu Seniora w Piastowie. – Wszystko w malowniczym i spokojnym otoczeniu, wśród lasów i jezior, a z dala od zanieczyszczeń wielkich miast. To warunki sprzyjające szybkiemu powrotowi do zdrowia
i szczęśliwemu życiu na emeryturze.

W Leśnym Domu Seniora powstaną w sumie 94 miejsca dla osób starszych, które zamieszkają w apartamentach jedno-, dwu- i trzypokojowych. Każde mieszkanie posiada balkon oraz niezależną łazienkę. Możliwy będzie pobyt stały lub czasowy, np. rehabilitacyjny lub wypoczynkowy – w zależności od potrzeb i osobistych preferencji.

– Niezależnie od wieku i stanu zdrowia Leśny Dom Seniora zagwarantuje profesjonalną opiekę medyczną, bezpieczeństwo oraz aktywności wzbogacające życie. Wszystko dostępne w cenie pobytu, bez ograniczeń i bez zmartwień – zgodnie z ideą all inclusive. To w Polsce zupełnie nowy rodzaj ośrodka dla osób starszych – mówi Katarzyna Wiśniewska.

Seniorzy znajdą tutaj:

  • kompleksową opiekę medyczną (opieka lekarska, pielęgniarska, rehabilitacyjna),
  • liczne możliwości rehabilitacji oraz rekreacji w otoczeniu przyrody,
  • bogaty program aktywności, imprezy kulturalne, wycieczki.

W Leśnym Domu Seniora całodobowo będzie dyżurował personel pielęgniarski. Mieszkańcy będą mieli także dostęp do lekarzy rodzinnych oraz specjalistów. Kompleksowe usługi obejmują dodatkowo: indywidualnie dobrane zabiegi rehabilitacyjne, luksusowe SPA, basen flotacyjny (tylko 3 w Polsce), a także bogaty program aktywności, wśród nich: imprezy kulturalne, wyjazdy do kina, kilkudniowe wycieczki, uprawianie ogródka czy wędkarstwo.

Leśny Dom Seniora zapewni dodatkowe usługi, które podniosą komfort życia mieszkańców, w tym m.in. codziennie sprzątanie pokoi, zakupy, pranie, dowozy do miasta, fryzjera i kosmetyczkę. Do dyspozycji będzie także concierge, osobisty asystent i doradca.

Mieszkańcy mogą liczyć na odpowiednio zbilansowaną dietę – pełne wyżywienie przygotowane z lokalnych składników i dobrane indywidualnie dla każdego mieszkańca, zgodnie z zaleceniami dietetycznymi lekarzy.

Piastowo, gdzie powstaje Leśny Dom Seniora położone jest w województwie kujawsko-pomorskim, ok. 10 km od Biskupina, 40 km od Gniezna, 40 km od Inowrocławia i ok. 50 km od Bydgoszczy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Video - ciekawostki dla seniorów

Telewizyjny Magazyn Seniora odc. 2

Telewizyjny Magazyn Seniora odc. 1