Wielkie otwarcie basenów przy ul. Wejherowskiej 4-5 marca

Wielkie otwarcie basenów przy ul. Wejherowskiej 4-5 marca

Jedna z kluczowych inwestycji związanych z The World Games 2017 dobiegła końca. 4 marca, w sobotę, pływalnia The World Games im. Marka Petrusewicza przy ul. Wejherowskiej zostanie oficjalnie otwarta. Dzień później z całego pakietu możliwości krytego obiektu zaczną korzystać wrocławianie.|

W czasie 10. Światowych Igrzysk Sportowych – The World Games 2017 (20-30 lipca) obiekt stanie się areną rywalizacji w trzech dyscyplinach: sportowym ratownictwie wodnym i pływaniu podwodnym (pływalnia kryta) oraz kajak polo (pod gołym niebem).

Największa pływalnia w województwie 

Zmagania w dwóch pierwszych dyscyplinach będzie mogło śledzić na żywo, z trybun, około 600 widzów. Co ważne, kryta pływalnia ma olimpijskie wymiary o długości 50 metrów. Ponadto została wyposażona w pływający pomost, mogący podzielić zbiornik na dwa mniejsze, a także w ruchome dno, regulujące głębokość.

Patron na miarę obiektu

Budowa krytej pływalni, a także modernizacja otwartych kąpielisk przy ul. Wejherowskiej to inwestycja, która kosztowała łącznie 69 mln złotych, przy czym Ministerstwo Sportu i Turystyki dofinansowało ją kwotą 23,5 mln złotych. Patronem obiektu został Marek Petrusewicz, pierwszy polski rekordzista świata w pływaniu i olimpijczyk z Helsinek (1952).

Program otwarcia

Otwarcie obiektu (4 marca, sobota) z udziałem prezydenta Wrocławia Rafała Dutkiewicza zaplanowano na godz. 10. Kwadrans później rozpoczną się pokazy dyscyplin z programu The World Games 2017 (sportowe ratownictwo wodne i kajak polo), a po nich warsztaty z nagrodami dla chętnych (poszczególne bloki w godz.: 12.00–13.00, 13.15–14.15, 14.30–15.30). Wstęp wolny.

I hop do wody

Dzień później, 5 marca (niedziela), na wrocławian będą czekać takie atrakcje jak zwiedzanie pływalni, animacje w wodzie dla dzieci, aqua aerobik, zumba, spinning, pilates, sauna fińska i łaźnia. Przypomnijmy, że już niebawem nastąpi otwarcie dwóch innych aren The World Games 2017, które również posłużą na co dzień wrocławianom i miejskim klubom. Mowa o zmodernizowanym Stadionie Olimpijskim i torze wrotkarskim w Parku Milenijnym.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Video - ciekawostki dla seniorów

Telewizyjny Magazyn Seniora odc. 2

Telewizyjny Magazyn Seniora odc. 1