Spotkanie blisko 300 studentów Polskiej Akademii Dzieci już w piątek

Spotkanie blisko 300 studentów Polskiej Akademii Dzieci już w piątek

Zdrowie i bezpieczeństwo to obszary, które w najbliższy piątek zgłębiać będzie blisko 300 małych studentów Polskiej Akademii Dzieci w Dolnośląskiej Szkole Wyższej. Wykład o chorobie nowotworowej wygłosi 12-letnia Marta, jej rówieśniczka Julia opowie o roli zdrowego odżywiania się, a zaproszony dorosły ekspert zwróci uwagę zachowania i postawy w sytuacji zagrożenia, zapozna dzieci z zasadami udzielania pierwszej pomocy i powie jak korzystać z numerów alarmowych.

W piątek, 10 lutego, o godz. 11:00 blisko 300 małych studentów w wieku 6-12 lat weźmie udział w kolejnym spotkaniu Polskiej Akademii Dzieci w Dolnośląskiej Szkole Wyższej we Wrocławiu. To już 5. edycja edukacyjnego projektu, organizowana przez wrocławską uczelnię, której partnerem strategicznym po raz drugi została Fundacja „HASCO-LEK”. W trakcie spotkań prowadzonych przez swoich rówieśników oraz dorosłych ekspertów dzieci zdobywają wiedzę i umiejętności z różnych dziedzin.

Polska Akademia Dzieci w DSW - styczeń 2017 fot. K. Gorczyca (2)

W tym czasie obchodzony jest także Światowy Dzień Chorego oraz Europejski Dzień Numeru Alarmowego 112. W tym obszarze, dzięki połączeniu internetowemu, jeden z wykładów poprowadzi 12-letnia Marta Sitowska ze Szkoły Podstawowej w Potęgowie (woj. pomorskie), która na podstawie napisanej przez siebie bajki edukacyjnej opowie o etapach choroby nowotworowej, z którą zmagała się jej babcia. Jej rówieśniczka Julia Twaróg ze Szkoły Podstawowej nr 8 we Wrocławiu w swojej prezentacji natomiast zwróci uwagę na rolę zdrowego żywienia. W roli dorosłego eksperta usłyszymy Bogdana Wilczaka, komendanta Gminnej Ochrony Przeciwpożarowej i aktywnego strażaka ochotnika z 25-letnim doświadczeniem, który zwróci uwagę na zasady bezpiecznego zachowania w sytuacjach wystąpienia zagrożenia, zapozna z podstawowymi zasadami udzielania pierwszej pomocy oraz powie jak korzystać z numerów alarmowych.

W związku z rozpoczynającymi się w przyszłym tygodniu w województwie dolnośląskim feriami zimowymi, dzieci dowiedzą się, w jaki sposób powinni reagować na zagrożenie i co zrobić w sytuacji narażenia zdrowia i życia ich samych lub najbliższych. – W czasie ferii zimowych, jak i w perspektywie wakacji, niezwykle ważne jest, aby czas wolny spędzony w domu lub w ramach zorganizowanych wyjazdów, np. zimowiska, półkolonii czy szkolnych wycieczek, był nie tylko formą zabawy i odpoczynku, ale również by spędzić go możliwie najbezpieczniej – podkreśla dr Anetta Pereświet-Sołtan, koordynatorka Polskiej Akademii Dzieci w DSW.

Źródło: Materiały prasowe DSW

Fot. K. Gorczyca

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Video - ciekawostki dla seniorów

Telewizyjny Magazyn Seniora odc. 2

Telewizyjny Magazyn Seniora odc. 1