Sposób na włamywacza

Sposób na włamywacza

 

house-1407562_640Wakacje to okres największych żniw dla złodziei i włamywaczy. Kilka prostych rad może nas przed tym uchronić.

Jak wynika z analizy firmy Elephant, sprytny złodziej potrzebuje na włamanie do mieszkania zaledwie minuty, na ucieczkę – tylko 30 sekund. Tylko tyle potrzeba, aby zepsuć nam długo wyczekiwany wypoczynek i dostarczyć sporej ilości stresu i przykrych formalności do załatwienia.

Sprawdź dokładnie drzwi i okna

To najsłabsze punkty naszych domów i mieszkań. Najczęściej popełniane przez nas błędy to pozostawienie „ukrytego” klucza w pobliżu drzwi wejściowych oraz niewłaściwe zamykanie okien i drzwi balkonowych. W przypadku dłuższych wyjazdów nie zasłaniajmy rolet lub zasłon – dla złodzieja będzie to jasny sygnał, że w domu nikogo nie ma. Sprawdźmy jednak, jakie części naszego domu są widoczne z zewnątrz. Sytuacja, w której przez okna widać drogie przedmioty, np. sprzęt elektroniczny, jest bardzo ryzykowna. Jeśli mamy na to czas i możliwości finansowe, zainwestujmy w rolety antywłamaniowe lub dobrej jakości drzwi z atestem bezpieczeństwa. Dobrą inwestycją będzie również zamontowanie głośnego alarmu, który odstraszy włamywacza.

Utrzymuj dobre relacje z sąsiadami

Czujne oko mieszkającej obok osoby potrafi zadziałać skuteczniej niż niejeden system alarmowy. Przed wyjazdem należy koniecznie dać sąsiadom nasz numer telefonu – dzięki temu możemy zostać w porę uprzedzeni w przypadku niepokojących rzeczy dziejących się w otoczeniu naszego domu. Życzliwi sąsiedzi mogą nam pomóc uniknąć widocznych oznak naszej dłuższej nieobecności. Jeśli poprosimy ich o skoszenie trawnika, bieżące odbieranie naszej poczty, czy nawet parkowanie samochodu na naszym podjeździe, potencjalnemu włamywaczowi znacznie trudniej będzie zorientować się, że w domu nikogo nie ma.

Włamywacze sprawdzą nasz profil na Facebooku

Złodzieje posługują się mediami społecznościowymi przede wszystkim po to, aby sprawdzić nasze aktualne położenie. Oznaczanie swojej lokalizacji czy dodawanie na bieżąco zdjęć z wakacji to nie jest dobry pomysł. Podobnie z chwaleniem się sprzętem i drogimi prezentami – to wszystko może skusić potencjalnego włamywacza.

2 comments

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Video - ciekawostki dla seniorów

Telewizyjny Magazyn Seniora odc. 2

Telewizyjny Magazyn Seniora odc. 1