Spacer po dźwiękach Nadodrza

Spacer po dźwiękach Nadodrza

headphones-1301527_640„Audiospacer po Nadodrzu” to bezpłatny przewodnik, dostępny do odsłuchania i pobrania w formie mobilnej aplikacji na telefon komórkowy na stronie audiotrip.org.

iSpacer rozpoczyna się pod Infopunktem Nadodrze i muralem „Brama do Nadodrza”.

Głos dziennikarza radiowego i aktora Kamila Gałuszki będzie oprowadzał zwiedzających po osiedlu Nadodrze. Historyczne kroniki będzie odczytywał wieloletni mieszkaniec tej części Wrocławia – Wojciech Mach – dziennikarz i wodzirej. Usłyszymy także głosy mieszkańców, rzemieślników i artystów, prowadzących tu warsztaty i galerie.
Opracowanie historyczne przygotowano w oparciu o „Place i ulice Wrocławia” Zygmunta Antkowiaka i „Trudne dni – Wrocław 1945 we wspomnieniach pionierów” wydane przez Towarzystwo Miłośników Wrocławia.

Zwiedzanie z AudioTrip można rozpocząć w kilku prostych krokach:

  1. Pobrać aplikację na swój telefon ze strony audiotrip.org
  2. Wybrać z katalogu odpowiednią wycieczkę – Nadodrze. Warto pamiętać, że niektóre wycieczki w katalogu mogą być płatne
  3. W szczegółach wycieczki znajdują się zdjęcia, opisy, informacje o długości trasy (km) i nagrań audio (min) a także informacje o autorze.
  4. Wybraną wycieczkę wystarczy pobrać na swój telefon – pojawi się w aplikacji w zakładce „Moje trasy”. Potem wystarczy założyć słuchawki i rozpocząć swój spacer.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Video - ciekawostki dla seniorów

Telewizyjny Magazyn Seniora odc. 2

Telewizyjny Magazyn Seniora odc. 1