Seniorzy zabierają głos

Seniorzy zabierają głos


audience-940308_64060 osób w wieku 60+ do wzięcia udziału w Spacerach Badawczych poszukuje Wrocławskie Centrum Seniora i Fundacja Rodzina i Przedsiębiorczość. Seniorzy otrzymają bezpłatne wejściówki na wydarzenia kulturalne. Następnie ocenią, na ile dana instytucja jest przyjazna osobom starszym. Spacery będą się odbywać od 12 września do 16 grudnia 2016.

Projekt skierowany jest do osób, które chcą aktywnie kształtować politykę lokalną w obszarze podnoszenia jakości życia seniorów. Wybrane przez Fundację Rodzina i Przedsiębiorczość Instytucje Kultury zostaną ocenione przez seniorów pod kątem przyjazności infrastruktury, treści i obsługi. Wnioski z badań pozwolą na opracowanie rekomendacji dla władz Wrocławia.

Planowane są również warsztaty przyszłościowe, w których wezmą udział wolontariusze pracujący przy projekcie, przedstawiciele Instytucji Kultury oraz pracownicy Fundacji. Podczas warsztatów wypracowany zostanie konkretny plan działania, tak aby potrzeby seniorów były brane pod uwagę w Instytucjach Kultury.

Seniorzy, którzy zechcą wziąć udział w spacerze badawczym:

  1. otrzymają bezpłatne wejściówki do wybranej przez Fundację Rodzina i Przedsiębiorczość Instytucji Kultury (teatry, opera, kina NFM, muzea);
  2. po obejrzeniu spektaklu/ekspozycji/koncercie poproszeni będą o wypełnienie ankiety i udzielenie odpowiedzi na ile dana instytucja jest przyjazna seniorowi (jest to niezbędny warunek do wzięcia udziału w projekcie;
  3. otrzymają drobne upominki;
  4. chętne osoby będą mogły wziąć udział w eksperckich warsztatach przyszłościowych.

Zapisy:
Elżbieta Iwańska
tel: 71 772 49 40
od poniedziałku do piątku od godziny 9:00 – 15:00
eiwanska5@gmail.com

rodzina_i_przedsiebiorczosc_przewodnik

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Video - ciekawostki dla seniorów

Telewizyjny Magazyn Seniora odc. 2

Telewizyjny Magazyn Seniora odc. 1