Seniorze wskocz na rower!

Seniorze wskocz na rower!

Już jutro (30.08.2016) o godz. 16:00 na Wsypie Słodowej odbędzie się akcja „Kilometry dobrej energii”. Podczas niej wrocławianie będą starali pokonać się jak najwięcej kilometrów na rowerach stacjonarnych, a tym samym ufundować sprzęt sportowy i wyprawki dla podopiecznych Centrum Rozwoju i Aktywności Dzieci i Młodzieży z Karłowic.

kilometry-dobrej-energii-jpg

Wydarzenie rozpocznie się powitaniem rowerzystów z Danii. Symbolicznie przekażą oni przejechane dotąd kilometry swojej podróży i rozpoczną akcję „Kilometry dobrej energii” na przygotowanych specjalnie rowerkach treningowych. Następnie każdy chętny będzie mógł wykręcić dodatkowe kilometry.

Dodatkowo na Wyspie czekać będzie wiele atrakcji –  upominki, znakowanie rowerów, drobne naprawy jednośladów, konsultacje z trenerami personalnymi, konkursy. Nie zabraknie też rowerowych kawiarenek, w których będzie można zaopatrzyć się w kawę lub lody. Zagra również zespół „W stronę portu”.

Celem akcji jest pomoc Fundacji Tobiaszki, która otrzyma od organizatorów wsparcie finansowe na zakup sprzętu sportowego i wyprawek szkolnych dla podopiecznych. Aby to było możliwe, wspólnie trzeba będzie przejechać tysiąc kilometrów.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Video - ciekawostki dla seniorów

Telewizyjny Magazyn Seniora odc. 2

Telewizyjny Magazyn Seniora odc. 1