Seniorze uważaj – złodzieje szaleją

Seniorze uważaj – złodzieje szaleją

wrocaw-924429_640W ubiegłym tygodniu na Dolnym Śląsku doszło do kolejnych napadów na osoby starsze w ich własnych mieszkaniach. W jednym z przypadków grożono kobiecie nożem! Z tego powodu apelujemy o ostrożność i nie wpuszczanie do mieszkania osób nieznajomych.

W Wałbrzychu zatrzymano nastolatkę, która 7 września udała się do mieszkania 75-letniej kobiety chcąc od niej pożyczyć pieniądze. Gdy staruszka się nie zgodziła – dziewczyna wyciągnęła nóż i zaczęła grozić przestraszonej mieszkance. Po otrzymaniu 600 zł uciekła, jednak policjanci szybko ją zatrzymali. Szesnastolatka trafiła do Policyjnej Izby Dziecka, a o jej losie zadecyduje sąd rodzinny.

Podobna sytuacja miała miejsce w Żarowie, w powiecie świdnickim. Do 81-letniej mieszkanki przyszła kobieta podająca się za pracownika MOPS-u. Oszustka chciała porozmawiać w sprawie wycieczki dla emerytów – na ten cel potrzebowała 100 zł. Staruszka poszła po plik banknotów, z których podała oszustce 100 zł, resztę położyła na stole. Kiedy wyszła na moment  w pokoju nie było już ani kobiety ani pieniędzy – łącznie oszustka ukradła 800 zł. Zatrzymała ją policja.

W związku z tymi wydarzeniami radzimy, aby nie wpuszczać osób nieznajomych do domów. Zwłaszcza, gdy jesteśmy sami. Jeśli dana osoba podaje się za pracownika konkretnej instytucji – prośmy o okazanie stosownych dokumentów. W razie jakichkolwiek wątpliwości najlepiej powiadomić policję.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Video - ciekawostki dla seniorów

Telewizyjny Magazyn Seniora odc. 2

Telewizyjny Magazyn Seniora odc. 1