Psi psycholog w akcji

Psi psycholog w akcji

ShakehandsTVP3 rozpoczęła nadawanie powtórek programu „Psi psycholog”. Emisja od poniedziałku do piątku o godzinie 10:35.

Bohaterką programu jest Agnieszka Janeczek, lekarz weterynarii i specjalistka od terapii behawioralnej, jedna z niewielu w Polsce. W „Psim psychologu” odwiedza rodziny, które mają problem z zachowaniem swoich czworonogów.

– Jestem lekarzem weterynarii i zajmuję się terapią zachowań zwierząt – mówi Agnieszka Janeczek, psi psycholog. – Z terapią behawioralną zetknęłam się podczas pobytu w Nowej Zelandii, a tytuł specjalisty uzyskałam na Uniwersytecie w Southampton w Anglii. Jestem behawiorystką, jednak wszyscy i tak nazywają mnie psychologiem. Kiedyś mnie to denerwowało, ale teraz już się przyzwyczaiłam – dodaje ze śmiechem.

W każdym odcinku tytułowa pani psycholog odwiedza inny dom, w odpowiedzi na, często dramatyczne, wezwanie właścicieli.

– Zwykle spotkanie z opiekunami trwa ok. 3 godzin. – mówi Agnieszka Janeczek. – Widzimy materiał z wizyty. Na początku obserwuję, jak się pies zachowuje. Rozmawiam z właścicielami i wypełniam ankietę. Jest ona bardzo szczegółowa, ale na jej podstawie łatwiej mi później przygotować zalecenia. Następnie przechodzimy do szkolenia psa.

Powtórki programu „Psi psycholog” można oglądać od poniedziałku do piątku o godzinie 10:35 na TVP3.

Snapshot[6]

Snapshot[7]

Snapshot[8]

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Video - ciekawostki dla seniorów

Telewizyjny Magazyn Seniora odc. 2

Telewizyjny Magazyn Seniora odc. 1