Pola Negri w starym kinie z muzyką na żywo

Pola Negri w starym kinie z muzyką na żywo

Centrum Kultury „Zamek” zaprasza na seans w starym kinie z muzyką na żywo. 4 marca o godz. 19 film z Polą Negri „Mania. Historia pracownicy fabryki papierosów”. Seans dopełni muzyka grana na żywo przez zespół Czerwie.

Film „Mania. Historia pracownicy fabryki papierosów” z 1918 roku z Polą Negri w tytułowej roli pochodzi z berlińskiego okresu kariery Negri, nakręcony w Niemczech, wyreżyserowany przez Eugen Illés’a. Opowiada o młodej pracownicy fabryki papierosów Mani Walkowskiej, która zostaje wybrana jako modelka do reklamowania nowej marki papierosów. U wykonującego promocyjny plakat malarza bohaterka poznaje kompozytora Hansa van den Hofa. Robotnica i muzyk zakochują się w sobie. Uroda modelki z plakatu reklamowego fascynuje bogatego i wpływowego mecenasa sztuki Morellego. Zaprasza on Manię na bal, na którym stara się o jej względy. Bohaterka opiera się jego staraniom, gdyż kocha van den Hofa…

Ścieżkę dźwiękową do filmu skomponowali muzycy z zespołu Czerwie – niezależnej polskiej formacji prezentującej alternatywne dźwięki z pogranicza folku, etno, sceny absurdu, teatru i filmu. Muzycy są twórcami i wykonawcami muzyki do wielu projektów teatralno-filmowo-plastycznych. W ciągu ostatnich lat tworzą głównie muzykę do arcydzieł kina niemego.

Źródło: Materiały organizatora

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Video - ciekawostki dla seniorów

Telewizyjny Magazyn Seniora odc. 2

Telewizyjny Magazyn Seniora odc. 1