Podaruj Dzi@dkom internety

Podaruj Dzi@dkom internety

Wrocławskie Centrum Seniora w najbliższy czwartek, 19 stycznia, wzbogaci się o profesjonalny sprzęt komputerowy, przekazany przez największych na rynku producentów z branży IT.

Podaruj dziadkom internety_grafika

Zaawansowane urządzenia posłużą seniorom do nauki skutecznego i bezpiecznego korzystania z dobrodziejstw Internetu. W centrum niedługo ruszy cykl darmowych szkoleń na ten temat w ramach akcji „Podaruj Dzi@dkom internety”.

Przekazanie sprzętu na potrzeby osób ze starszego pokolenia nastąpi we Wrocławskim Centrum Seniora przy placu Dominikańskim 6 akurat tuż przed nachodzącym Dniem Babci i Dniem Dziadka, które wypadają odpowiednio 21 i 22 stycznia. Wszystko dzięki uprzejmości wiodących marek technologicznych, które chcą wesprzeć cykl szkoleń seniorów, mających problemy z poruszaniem się po wirtualnym świecie. Producenci zadbali o sprzęt najwyższej klasy. Firma NVIDIA dostarczy komputer PC z kartą graficzną GeForce GTX 1050Ti oraz tablet SHIELD K1, a firma Iiyama monitor o przekątnej 27 cali. Możliwość wydruku zapewni marka Epson dzięki drukarce L365. Z kolei o akcesoria w postaci klawiatury, myszy, podkładki, głośników i słuchawek zatroszczy się firma Hama.

Komputer wraz z pozostałymi urządzeniami zostanie zaprezentowany 19 stycznia we Wrocławskim Centrum Seniora o godzinie 11:00. Wtedy seniorzy będą już mogli się z nim zapoznać, ale właściwa seria bezpłatnych szkoleń – organizowanych przez WCS – ruszy w najbliższym czasie. Nauka będzie prowadzona przez współorganizatora inicjatywy.

Pierwsze kursy będą dotyczyć kwestii bezpieczeństwa w sieci oraz sprzedaży własnych wyrobów rękodzielniczych w Internecie. Tematyka pozostałych szkoleń będzie znacznie szersza i konsultowana z samymi seniorami w zależności od aktualnych potrzeb.

Ideą szkoleń jest chęć włączenia się w działania, ukierunkowywane na przeciwdziałanie i minimalizowania skutków cyfrowego wykluczenia seniorów. Wierzymy, że dzięki nim osoby starsze będą mogły polepszyć kontakt ze swoimi wnuczkami, korzystając z maila, mediów społecznościowych, komunikatorów internetowych itp. Kursy mają też stanowić swoisty impuls dla młodych osób, by poświęcać na co dzień seniorom rodu więcej czasu i uwagi.

Tematy i terminy planowanych szkoleń pojawią się w najbliższym czasie na stronie Wrocławskiego Centrum Seniora, http://seniorzy.wroclaw.pl.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Video - ciekawostki dla seniorów

Telewizyjny Magazyn Seniora odc. 2

Telewizyjny Magazyn Seniora odc. 1