Niezwykła wystawa zdjęć w zamku Książ

Niezwykła wystawa zdjęć w zamku Książ

Autorem zdjęć jest nadworny kucharz rodziny Hochbergów, pasjonat  fotografii. Dokumentował codzienne życie mieszkańców Książa, ludzi,  przyrodę i zwierzęta. Koleje losu sprawiły, że właścicielką przebogatego  archiwum stała się Jean Wessel, wnuczka fotografa, mieszkająca w  Kanadzie. Z życzliwością podeszła do propozycji wizyty Michała Wyszowskiego, ówczesnego prezesa zamku Książ oraz szefa fundacji księżnej  Daisy von Pless. Efektem pobytu w Kanadzie są tysiące zdjęć, z których  część zostanie pokazana na wystawie, a kilkaset innych – w starannie  wydanym albumie. Do Książa przyjechała też Jean Wessel, która weźmie  udział w uroczystym otwarciu ekspozycji.

Niezwykla-wystawa-zdjec-w-zamku-Ksiaz-4

Większość, to czarno-białe obrazy, ale jest też piękne, kolorowe zdjęcie  kobiety w stylowym stroju na tle barwnych kwiatów. W zamku Książ zakończyły się ostatnie przygotowania do otwarcia wystawy unikatowych  zdjęć, nigdzie dotąd nie publikowanych.

Od jutra wystawa będzie dostępna dla wszystkich zwiedzających zamek  Książ, została bowiem włączona do trasy turystycznej.

Źródło: Radio Wrocław

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Video - ciekawostki dla seniorów

Telewizyjny Magazyn Seniora odc. 2

Telewizyjny Magazyn Seniora odc. 1