Niemiecki chór Marburger Bachchor wystąpił we Wrocławiu

Niemiecki chór Marburger Bachchor wystąpił we Wrocławiu

choir-458173_64017 października, o godz. 19:30 w Kościele Garnizonowym pw. św. Elżbiety we Wrocławiu wystąpił niemiecki chór Marburger Bachchor. Wstęp wolny.

Bachowski Chór z Marburga założony został w 1966 roku i łączy ambitne i kształcone głosy chórzystek i chórzystów różnych pokoleń. Nazwa chóru zobowiązuje do prezentowania ambitnej muzyki chóralnej. Obok dzieł Jana Sebastiana Bacha chór prezentuje również kompozycje sakralne i świeckie pochodzące z różnych epok i kierunków stylistycznych historii muzyki.

Chórem dyryguje Nicolo Sokoli (ur. w 1973 roku), który w latach 1993-1999 uzyskał szerokie wykształcenie muzyczne, studiując muzykę kościelną, kierowanie chórem i orkiestrą oraz koncertową grę na organach w Wyższej Szkole Muzyki i Sztuk Scenicznych we Frankfurcie nad Menem.

Szczególne uznanie Chór Bachowski uzyskał reinterpretując dzieła Jana Dismasa Zelenki. Oprócz koncertów w Marburgu i okolicy, chór regularnie wyjeżdża na trasy koncertowe w kraju i za granicą. Niejednokrotnie miał już okazję występować między innymi na Litwie, Łotwie, w Estonii, Rosji, Anglii, Francji, we Włoszech, Polsce, Bułgarii i Rumunii.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Video - ciekawostki dla seniorów

Telewizyjny Magazyn Seniora odc. 2

Telewizyjny Magazyn Seniora odc. 1