Miesiąc dla babci i dziadka z WCS

Miesiąc dla babci i dziadka z WCS

Serdecznie zapraszamy do udziału w styczniowych i lutowych wydarzeniach, które z dwóch kalendarzowych Dni Babci i Dziadka, czynią niemal miesiąc różnorodnych imprez, przygotowanych dla seniorów i ich rodzin przez Partnerów Wrocławskiego Centrum Seniora.

Już 20 stycznia (piątek), od godz.11:00 do godz.13:00 rusza akcja upominkowa z Amplifon. Na terenie Wrocławskiego Centrum Seniora oraz w pobliżu Galerii Dominikańskiej aktywne seniorki – wolontariuszki sprezentują dzieciom balony z charakterystycznym nadrukiem: „Kocham moją babcię” i „Kocham mojego dziadka”, natomiast młodzież będzie częstować dziadków i babcie cukierkami oraz rozdawać zaproszenia na bezpłatne badania słuchu w oddziałach Amplifon.

Plakat, Dzień Babci i Dziadka 2017

W tym roku, szczególny akcent położyliśmy na profilaktykę i ochronę zdrowia. Seniorzy będą mogli uczestniczyć w bezpłatnych badania w Centrum Medycznym Synexus, kierowanych do osób po przebytym zawale serca, udarze mózgu, chorujących na cukrzycę oraz osób borykających się ze zwyrodnieniem stawów (21 i 28 stycznia, od godz. 8:00 do 12:00). One Day Clinic przeprowadzi badania optometryczne pod kątem zaćmy (27 stycznia, godz.10:00-14:30), Salon Dr Marchewka- przesiewowe badania wzroku (3 lutego, godz.10:00-14:30), Amplifon i Geers – badania słuchu. Lekarze i specjaliści w trakcie spotkań i prelekcji udzielą bezpłatnych porad, konsultacji w zakresie: geriatrii, dietetyki (analiza składu ciała i sposobu żywienia), rehabilitacji i fizjoterapii (masaże, krioterapia, magnetoterapia, światłolecznictwo), stomatologii i implantologii, neurologii, kosmetologii i pielęgnacji urody. Szczególnie polecamy spotkania z przedstawicielami NFZ i ZUS, z farmaceutami, którzy wyjaśnią na czym polega opieka farmaceutyczna oraz przeprowadzą bezpłatny przegląd zażywanych leków.
Dla aktywnych seniorów, dbających o swoją kondycję fizyczną przygotowaliśmy zajęcia gimnastyczne, m. in.: warsztaty ruchowe, integrację z klanzą, zajęcia pokazowe Taoistycznego Tai Chi, starochińskie ćwiczenia relaksacyjno-oddechowe Akademia Qigong, zajęcia taneczne.

Wśród kulturalnych atrakcji wyróżnić można: występ kabaretu Drugi w siedzibie Wrocławskiego Centrum Seniora (26 stycznia o godz.14:30), przedstawienie Teatru Komedia „ Przyjazne dusze”, które 21 stycznia o godz. 17.30 będzie wystawiane w Centrum Kongresowym Hali Stulecia, wspaniałe koncerty w Narodowym Forum Muzyki ( bilety w promocyjnych cenach , dostępne w kasach w dniach 20-22 stycznia), specjalne seanse filmowe dla seniorów oraz seniorów z wnukami w Kinie Nowe Horyzonty w dniu 21 stycznia ( godz.14:00 „Balerina”, godz. 16:00 „Lato w Prowansji”), niezapomniane wydarzenia w Scenie Kamienica (muzyka filmowa, operetkowa, koncerty tenorów, spotkania z kulturą węgierską, irlandzką, grecką, hiszpańską i włoską, kolędowanie i śpiewy góralskie). Sympatycy Herbertiady będą mogli uczestniczyć w spotkaniach poetycko-muzycznych ( 19 stycznia oraz 16 lutego) a miłośnicy muzyki klasycznej wspólnie spędzą czas w ramach cyklu Nadzwyczajna Fenomenalna Muzyka w dniach: 12 stycznia, 2 i 16 lutego. W harmonogramie Dni Babci i Dziadka nie zabraknie spotkań międzypokoleniowych, takich jak: warsztaty laurkowe prowadzone przez seniorki z Wrocławskiego Centrum Seniora, warsztaty robótek ręcznych w Muzeum Pana Tadeusza ( 19 stycznia o godz.11:00), spotkanie dzieci, młodzieży i seniorów przy skrzynce bookcrossingowej w Kinie Nowe Horyzonty (1 lutego o godz.11:00), czy warsztaty ekologiczne prowadzone przez Fundację Ekopotencjał w dniach 7 i 21 lutego w godz. 13:00 – 15:00.

Dla seniorów otwartych na nową wiedzę i doświadczenia, przygotowaliśmy spotkania edukacyjne z zakresu: sporządzania testamentów – Polski Instytut Filantropii (17 stycznia, godz. 13:00), cykl: Poznajemy tajemnice Wrocławia – spotkania z przewodnikiem ( 20 stycznia 17 lutego godz.14:00), prelekcja dotycząca umów kredytowych i ubezpieczeniowych, prowadzona przez Lion Finance w dniu 24 stycznia o godz.12:00, szkolenie: Senior w MPK ( bilety, ulgi, bezpieczna podróż, jak kupić bilet w tramwaju/autobusie) w dniu 26 stycznia o godz.16:00 oraz prelekcja na temat praw konsumenta, reklamacji, zakupów, umów prowadzona przez Stowarzyszenie AQUILA w dniu 2 lutego o godz. 12:00.
Wszystkich dziadków i babcie wraz z wnukami zapraszamy również do odwiedzenia centrów handlowych: w dniu 20 stycznia (piątek) CH MARINO
a 21 stycznia (sobota) CH Borek. Od godz. 10:00 do 18:00 przewidziane są liczne atrakcje: wydawanie Wrocławskiej Karty Seniora, bezpłatne porady i konsultacje specjalistów z zakresu zdrowia, międzypokoleniowe warsztaty, konkursy i występy muzyczne.

Na wszystkie spotkania we Wrocławskim Centrum Seniora wstęp jest bezpłatny, ale obowiązują zapisy:
Wrocławskie Centrum Seniora, pl. Dominikański 6
tel. 71 772 49 40, mail: elzbieta.iwanska@wcrs.wroclaw.pl

Serdecznie zapraszamy !
Dokładny przebieg wydarzeń i szczegóły oferty „Dni Babci i Dziadka – 2017” dostępne w internecie: www.seniorzy.wroclaw.pl lub w siedzibie Wrocławskiego Centrum Seniora, przy pl. Dominikańskim 6.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Video - ciekawostki dla seniorów

Telewizyjny Magazyn Seniora odc. 2

Telewizyjny Magazyn Seniora odc. 1