„Miasto pokoleń” w Hali Stulecia

„Miasto pokoleń” w Hali Stulecia

1609805_851613138187490_7725396726226202867_n-300x200Już za tydzień (15 listopada) w Centrum Kongresowym odbędzie się „Dzień międzypokoleniowy w Hali Stulecia”. Podczas wydarzenia nastąpi podsumowanie projektu „Miasto pokoleń” oraz  inauguracja kolejnej edycji na 2017 rok.

Główna część wydarzenia odbędzie się w godz. 11:00-14:00. Podczas spotkania odbędzie się także panel dyskusyjny. Jego uczestnicy będą się starali odpowiedzieć na pytanie – Czy potrzeba nam solidaryzmu międzypokoleniowego? Pełen program wydarzenia można pobrać tutaj – program.

Od lutego do grudnia nauczyciele 13 szkół i przedszkoli współpracowali z seniorami z wrocławskich uniwersytetów trzeciego wieku. W ramach projektu podejmowali działania, które miały na celu zmianę postaw dzieci i młodzieży w stosunku do seniorów. Wrocław jest pierwszym miastem w Polsce, gdzie rozpoczęto edukację w ramach:

  • rozwoju świadomości dzieci i młodzieży na temat późnej dorosłości jako naturalnej fazy rozwoju człowieka,
  • łamania stereotypów oraz przejawów dyskryminacji na temat osób starszych,
  • modyfikacji poglądów dzieci i młodzieży wobec seniorów z postawy dystansu, obojętności, niechęci do postawy zrozumienia, życzliwości i szacunku,
  • budowania solidaryzmu międzypokoleniowego,
  • rzeczywistej realizacji dialogu międzypokoleniowego.

Program zyskał miano złotej praktyki i wpisany został, w dowód uznania, do „Złotej Księgi Dobrych Praktyk na Rzecz Społecznego Uczestnictwa Osób Starszych”.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Video - ciekawostki dla seniorów

Telewizyjny Magazyn Seniora odc. 2

Telewizyjny Magazyn Seniora odc. 1