Ktoś marznie na przystanku? Reaguj!

Ktoś marznie na przystanku? Reaguj!

celsius-2125_640Nasze termometry pokazują coraz niższe  temperatury. Okres jesienno-zimowy to nie tylko chłód, ale i ulewne deszcze, a potem także śnieg. Nie zapominajmy o osobach, których życie może być zagrożone w tym okresie – bezdomnych, samotnych i bezradnych.

Każdego roku odnotowuje się wysoką liczbę zgonów związanych z wychłodzeniem organizmu. Zagrożenie dla życia dotyczy przede wszystkim osób starszych, samotnych i pozbawionych dachu nad głową. Często są to także osoby będące pod wpływem alkoholu, które przebywają na  świeżym powietrzu lub w nieogrzewanych i opuszczonych pomieszczeniach.

Dolnośląscy policjanci już przygotowują się do akcji pn. „ZIMA 2016 / 2017”, której głównym celem będzie przeciwdziałanie zagrożeniom życia i zdrowia tych osób. Policjanci będą monitorować i kontrolować miejsca, gdzie mogą przebywać bezdomni. Zwracać będą szczególną uwagę na osoby pod wpływem alkoholu.

Apelujemy by nie pozostawać obojętnym i przyłączyć się do tej akcji, poprzez informowanie policji o każdej zauważonej osobie, która siedzi na przystanku, w parku, a także będącej pod wpływem alkoholu lub znajdującej się w podobnej sytuacji mogącej spowodować wychłodzenie organizmu.

AW

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Video - ciekawostki dla seniorów

Telewizyjny Magazyn Seniora odc. 2

Telewizyjny Magazyn Seniora odc. 1