Kryminał pisany przez prawdziwego detektywa

Kryminał pisany przez prawdziwego detektywa

Czerwony_Kapitan_filmowyEkranizacja bestsellerowej książki Dominika Dána wejdzie do kin 26 sierpnia. W głównego bohatera wcieli się Maciej Stuhr. 

„Czerwony Kapitan” to kryminał Dominika Dána. Autor pisze pod pseudonimem – od dwudziestu pięciu lat jest czynnym detektywem wydziału kryminalnego słowackiej policji i konsultantem ds. kryminalnych ministra spraw wewnętrznych. Książki pisze po godzinach. Nie pozwala się fotografować, nie bierze udziału w spotkaniach autorskich. Wszystkie jego powieści są oparte na prawdziwych śledztwach. Niektóre z nich to historie czysto detektywistyczne, inne mają głębsze tło polityczne – zwłaszcza te, których akcja dzieje się w ostatnich latach komunizmu i okresie przełomu politycznego i ekonomicznego.

Zalety opartego na faktach kryminału docenił reżyser Michal Kollár, który historię przeniósł na duży ekran. W międzynarodowej słowacko-czesko-polskiej produkcji w rolę komisarza Richarda Krauza wciela się dobrze znany polskim widzom Maciej Stuhr. W związku z ekranizacją do rąk czytelników trafia nowe, filmowe wydanie „Czerwonego Kapitana”.

 Tekst powstał we współpracy z portalem kulturalnym BeGoodArt

4_by_theavies-d9eolq71

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Video - ciekawostki dla seniorów

Telewizyjny Magazyn Seniora odc. 2

Telewizyjny Magazyn Seniora odc. 1