Kreatywne Poranki we Wrocławiu

Kreatywne Poranki we Wrocławiu

Wrocław dołącza do 160 miast na całym świecie, w których organizowane są Kreatywne Poranki, czyli spotkania z ciekawymi ludźmi przy śniadaniu. Pierwsze spotkanie już w piątek, 27 stycznia, o godz. 8.30 w Barze Barbara. Gościem specjalnym będzie Grzegorz Bral, szef Teatru Pieśń Kozła.

Tematem przewodnim poranka będzie słowo „MYSTERY” (tajemnica). Stanowi ono punkt wyjścia do wspólnych rozmów podczas prelekcji z gościem. Każdy może wziąć udział w wydarzeniu. Wystarczy zarejestrować się wcześniej i zarezerwować miejsce. Zapisy TUTAJ.

Creative Mornings to międzynarodowa inicjatywa, która zrodziła się w Nowym Jorku. Wymyśliła ją w 2008 r. Tina Roth Eisenberg, projektantka, autorka bloga o designie Swissmiss oraz założycielka sklepu ze zmywalnymi tatuażami Tattly. We Wrocławiu jej pomysł postanowiła rozwinąć Katarzyna Budzyń-Pepłowska, która na co dzień prowadzi agencję PR Brand Voice.

O prelegencie

Grzegorz Bral – reżyser teatralny, nauczyciel Techniki Koordynacji i aktor. Dyrektor artystyczny szkoły aktorstwa w Londynie (www.bralschool.com). Współzałożyciel i dyrektor artystyczny Teatru Pieśń Kozła (www.piesnkozla.pl), prezes Stowarzyszenia Kultury Teatralnej Pieśń Kozła, dyrektor artystyczny Brave Festival – Against Cultural Exile (www.bravefestival.pl), prezes organizacji charytatywnej Rokpa Polska.

Grzegorz_Bral___1_

Działalność edukacyjna jest również bardzo ważnym aspektem działalności zawodowej Brala. Wraz z zespołem Teatru Pieśń Kozła stworzył unikatową metodę szkolenia aktorskiego, która nazywa się Techniką Koordynacji. Technika ta zainspirowała wielu artystów. Jego działalność edukacyjna oraz coroczne warsztaty przyciągają aktorów i reżyserów z całego świata. W Wielkiej Brytanii siedem z piętnastu szkół teatralnych zawierało elementy Techniki Koordynacji w swoich programach.

Bral ma na swoim koncie organizację wielu warsztatów na całym świecie. Od 2012 roku uczył techniką dramy w ramach programu studiów magisterskich aktorskich prowadzonego przez Teatr Pieśń Kozła we współpracy z Manchester Metropolitan University. Siedzibą jego działalności edukacyjnej jest Bral School of Acting w Londynie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Video - ciekawostki dla seniorów

Telewizyjny Magazyn Seniora odc. 2

Telewizyjny Magazyn Seniora odc. 1