Jak dobrze znasz swoich dziadków? Zajezdnia zachęca do odkrywania historii

Jak dobrze znasz swoich dziadków? Zajezdnia zachęca do odkrywania historii

Dziadkowie są dla nas największą skarbnicą wiedzy, odkrywają przed nami zapomniane światy i tradycje. Już w najbliższy weekend, 21 i 22 stycznia, będą obchodzić swoje święto – Dzień Babci oraz Dzień Dziadka. Korzystając z tej okazji, warto zastanowić się, czy znamy ich wystarczająco dobrze i nadrobić ewentualne braki.
Jak najlepiej to zrobić? Centrum Historii Zajezdnia zachęca do odwiedzenia wystawy „Wrocław 1945-2016” wraz ze swoimi dziadkami i poznania ich historii. Nic przecież nie zbliża do siebie ludzi tak jak wspólna rozmowa. Wsłuchajmy się w historię naszych przodków, odkryjmy ich wspomnienia i relacje, które stanowią podstawę zarówno losów naszych rodzin, jak i miasta, w którym żyjemy.
Dziadkowie są świadkami historii i jej najlepszymi nauczycielami. Wizyta w Centrum Historii Zajezdnia może być znakomitą okazją do odkrycia łączących nas międzypokoleniowych więzi i poznania dziejów naszego miasta.

Marcin Jędrzejczak
Seniorzy zwiedzają za darmo
W najbliższy weekend Zajezdnia będzie otwarta w godzinach od 10.00 do 18.00. Przypominamy, że odwiedzający, którzy ukończyli 60 lat – zgodnie z regulaminem Zajezdni – upoważnieni są do bezpłatnego wstępu na wystawę główną „Wrocław 1945–2016”. Do końca lutego w budynku Centrum dostępna za darmo jest także wystawa „Pamiętamy o Polsce. Solidarność Polsko-Norweska” dokumentująca losy więzi między oboma narodami.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Video - ciekawostki dla seniorów

Telewizyjny Magazyn Seniora odc. 2

Telewizyjny Magazyn Seniora odc. 1