Dzielmy się wodą w czasie upałów

kubek_wody_baner630
Upały mogą być groźne dla naszego zdrowia. Warto pamiętać o kilku radach, które nie tylko pomogą nam przetrwać gorące dni, ale także poprawią nasze samopoczucie.

Przede wszystkim woda

Powinniśmy wypijać od 2 do nawet 3 litrów dziennie. Nie dopuścimy wtedy do odwodnienia czy osłabnięcia. Ponadto niegazowana woda mineralna to najlepszy sposób na ugaszenie pragnienia i schłodzenie organizmu.

Po drugie przewiewne ubrania

Na upały zdecydowanie najlepsze są naturalne tkaniny. Wybierajmy więc len lub bawełnę – najlepiej w jasnych kolorach. Pamiętajmy także o nakryciu głowy i okularach przeciwsłonecznych. Konieczny jest także krem z odpowiednio wysokim filtrem. Mimo to, seniorzy, którzy dużo gorzej znoszą wysokie temperatury powinni w czasie upałów nie wychodzić na zewnątrz.

Pamiętajmy o innych

Nie każdy może pamiętać o odpowiednim nawodnieniu organizmu. Zadbajmy o te osoby, które same nie są w stanie się sobą zająć. Podawajmy wodę dzieciom. Regularnie napełniajmy miski i poidełka naszych zwierząt. Nie bójmy się także zajrzeć do sąsiada. Dzielmy się wodą, by razem było nam łatwiej przetrwać upały.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Video - ciekawostki dla seniorów

Telewizyjny Magazyn Seniora odc. 2

Telewizyjny Magazyn Seniora odc. 1