Dowiedz się więcej – przed nami XIX Dolnośląski Festiwal Nauki

Dowiedz się więcej – przed nami XIX Dolnośląski Festiwal Nauki

XIX Dolnośląski Festiwal Nauki odbędzie się pod hasłem „Ziarna Wiedzy”. We Wrocławiu odbędzie się on w dniach 16 – 21 września. 

Z każdym rokiem rośnie liczba seniorów, którzy ochoczo odwiedzają imprezy podczas DFN. Specjalnie z myślą o nich przygotowano kategorię „Ziarno wiedzy dla seniora”. Spotkania mają zachęcić do zdrowego stylu życia oraz dbania o dobre samopoczucie i kondycję fizyczną bez względu na wiek. Dla seniorów przygotowano kilka wykładów m.in. „Ruch to najlepsze lekarstwo dla serca”.

slider-2016

Po raz kolejny odbędzie się spotkanie „Zawsze zwarty i gotowy – czyli co nieco o utrzymaniu sprawności seksualnej u mężczyzn”. Dla zaciekawionych osób będzie zorganizowana prelekcję: „Ziarna wiedzy w nadciśnieniu”, podczas której specjalista geriatra w umiejętny sposób i prostym językiem omówi problematykę związaną z nadciśnieniem.

W tegorocznym programie znalazło się także wiele atrakcji dla najmłodszych. Dla najmłodszych przygotowano kategorię „Ziarna wiedzy – od nasionka do rośliny”. Znajdziemy w niej szereg interesujących wydarzeń.

Dzieci o artystycznych pasjach i upodobaniach z chęcią wybiorą się na warsztaty „Chiński teatrzyk cieni – sami zrobimy kukiełki!”. Podczas spotkania uczestnicy będą mieli wyjątkową okazję do wykonania figurek znanych chińskich bohaterów bajek i opowieści, które pojawiają się w chińskim teatrze cieni. Kolejną imprezą będzie pokaz „Chrupki i snaki – chrupiące przysmaki”. Prowadząca przedstawi, jak wygląda proces wytwarzania chrupek kukurydzianych oraz linia technologiczna ich produkcji. Warto również wybrać się na warsztaty „Jak upadać, aby nie zrobić sobie krzywdy”. Zajęcia zostaną poprowadzone przez Trzykrotnego Mistrza Świata w Judo, który zaprezentuje, jak bezpiecznie asekurować upadki np. podczas jazdy na rowerze, nartach, rolkach, łyżwach i w wielu innych sytuacjach.

Miejsca poszczególnych wydarzeń można znaleźć dzięki lokalizatorowi: LOKALIZATOR

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Video - ciekawostki dla seniorów

Telewizyjny Magazyn Seniora odc. 2

Telewizyjny Magazyn Seniora odc. 1