Człowiek walczący o demokrację – wystawa fotografii z Václavem Havlem

Człowiek walczący o demokrację – wystawa fotografii z Václavem Havlem

źródło: fotopolis.pl; fot. Alan Pajer, powitanie Jana Pawła II w Pradze, 21 kwietnia 1997

źródło: fotopolis.pl; fot. Alan Pajer, powitanie Jana Pawła II w Pradze, 21 kwietnia 1997

We wtorek (12 lipca 2016) zostanie otwarta wystawa fotograficzna „Obywatel-Prezydent” poświęcona Václavowi Havlowi, zmarłemu prezydentowi Czech. Będzie ją można oglądać do 27 sierpnia. W poniedziałki wstęp wolny.

Václav Havel to zmarły w 2011 roku czeski literat, dramatopisarz i eseista, ale przede wszystkim niezłomny obrońca demokracji i praw człowieka. Ostatni prezydent Czechosłowacji i pierwszy prezydent Czech w latach 1993-2003. Polityk zaangażowany we wspieranie państw postkomunistycznych na drodze do zjednoczonej Europy.

– Celem wystawy „Obywatel-Prezydent” jest przedstawienie Václava Havla, jako człowieka walczącego za wszelką cenę o ideały demokracji, nawet kosztem utraty własnej wolności – mówi kurator ekspozycji, Mirosław Lewandowski. – To zadziwiająca postać o drobnej sylwetce i nadludzkiej sile, nigdy nie poddająca się zwątpieniu i nawet w sytuacjach beznadziejnych i trudnych, nie dopuszczająca do siebie żadnego lęku.

Wystawa otwarta będzie od 12 lipca do 27 sierpnia 2016. Wernisaż odbędzie się 14 lipca o godzinie 18:00 w Dolnośląskim Centrum Fotografii Domek Romański przy ul. bpa Nankiera 8 we Wrocławiu.

W poniedziałki wstęp wolny, w pozostałe dni bilety w cenach 4 i 2 zł. 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Video - ciekawostki dla seniorów

Telewizyjny Magazyn Seniora odc. 2

Telewizyjny Magazyn Seniora odc. 1