„BODO MUSICAL” w Bogatyńskim Ośrodku Kultury

„BODO MUSICAL” w Bogatyńskim Ośrodku Kultury

Z okazji Dnia Kobiet w Bogatyńskim Ośrodku Kultury odbędzie się wyjątkowy musical i nietuzinkowe spojrzenie na życiorys największej gwiazdy kina i teatru okresu międzywojennego. „BODO MUSICAL” zobaczymy 7 marca o godz. 18.00. W roli głównej wystąpi Dariusz Kordek.

Z jednej strony przenosimy się na estradę lat 20-tych i 30-tych, pełną piór, cekinów i zalotnych spojrzeń pań o wątpliwej reputacji, a z drugiej mamy wrażenie, że oglądamy film z tamtych czasów z całą paletą charakterystycznych gestów, słów i układów choreograficznych. Swoistego uroku dodają współczesne projekcje multimedialne, stworzone specjalnie na potrzeby spektaklu. Na ekranie pojawiają się aktorzy, których kreacje aktorskie współgrają z postaciami na scenie, co daje efekt multiplikacji postaci. Ponadto na widza czekają dodatkowe efekty dźwiękowe i sztuczki magiczne, a w to wszystko wpleciona opowieść człowieka nie do końca spełnionego, niejasnego i trudnego do jednoznacznego określenia. Uwikłanego w czasy wojny i niejasną śmierć, będącego przez całe życie pod ogromnym wpływem matki i uzależnionego od sceny, oklasków i wątpliwej miłości tłumu.

Muzyka znana, ale na nowo zaaranżowana, a wszystkie utwory to niezapomniane międzywojenne szlagiery, które widzowie doskonale znają i mogą śpiewać wraz z Eugeniuszem Bodo („Już taki jestem zimny drań”, „Umówiłem się z nią na dziewiątą”, „Sex appeal”, „Najcudowniejsze nóżki”).

Barwne wizualizacje specjalnie na potrzeby spektaklu przygotowała Pani Pavlosky, artystka zajmująca się sztukami wizualnymi, wielokrotnie nagradzana w kraju i zagranicą. Choreografia ułożona przez Agnieszkę Brańską, artystkę na stałe współpracującą z Teatrem Roma i będącą głównym choreografem serialu „Bodo”. Efektowne kostiumy. Na scenie tancerze, wśród których zobaczyć można Kamila Kuroczkę, tancerza programu „Taniec z Gwiazdami”.

Bilety w cenie 30 zł do nabycia w kasie BOK.

OBSADA:
Dariusz Kordek – Eugeniusz BODO, Agnieszka Darkowska/ Natasza Leśniak – Reri, Małgorzata Kampa/Klaudia Bryzek – Jadwiga Smosarska, Kamil Kuroczko/ Mirosław Woźniak – Witold Roland, Dariusz Taraszkiewicz – dziennikarz, żebrak, Piotr Gąsowski – gościnnie, głos konferansjera.
Autorzy: Danuta i Lech Kujawiński, Dariusz Taraszkiewicz, Reżyseria: Dariusz Taraszkiewicz,
Choreografia: Agnieszka Brańska, Aranże: Bogdan Kierejsza, Mikołaj Majkusiak,
Wizualizacje: Pani Pawlosky, Muzyka ilustracyjna: Krzysztof Matysiak, Kostiumy i konsultacja kostiumologiczna: Krzysztof Matysiak.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Video - ciekawostki dla seniorów

Telewizyjny Magazyn Seniora odc. 2

Telewizyjny Magazyn Seniora odc. 1